Stomatologia estetyczna

FALCO-DENT

Zapraszamy na konsultację, na której zaplanujemy TWOJĄ METAMORFOZĘ UŚMIECHU
Zabieg higienizacji
Wybielanie zębów
Wybielanie nakładkowe
Bonding
Licówki
Korony
Leczenie ortodontyczne
Implanty

Zabieg higienizacji

Co 6 miesięcy wizyta u higienistki, regularne usuwanie osadu i kamienia.

  • vector
  • skaling
  • piaskowanie
  • lakowanie
  • fluoryzacja

Wybielanie zębów

Metoda gabinetowa na jednej wizycie

  • laserem (1 godzina)
  • lampą (1 -1,5 godz.)

Metoda domowa

  • nakładki indywidualne (od 1-2 tyg.)

Czy wybielanie jest szkodliwe?

Wybielanie nie jest szkodliwe dla zębów jeśli odbywa się pod kontrolą lekarza, który zakwalifikuje Twoje zęby do zabiegu. Wybielać można tylko zdrowe zęby. Zapraszamy na konsultacje i przegląd przed wybielaniem.

Czy mogą wystąpić reakcje niepożądane?

Jedyną niepożądaną reakcją może być nadwrażliwość która utrzymuje się zazwyczaj 1-2 dni. W takim przypadku aplikujemy na zęby preparat na nadwrażliwość, który usuwa problem.

Jak wygląda wybielanie gabinetowe?

Przed zabiegiem pacjent ma dokładnie oczyszczone zęby. Lekarz nakłada żel ochronny na dziąsła i utwardza je lampą. Następnie pokrywa zęby preparatem 35% nadtlenku wodoru i naświetla go laserem lub lampą.  Preparat nakładany jest od 2-4 razy na jednej wizycie. Naświetlanie laserem trwa tylko 30 sekund, natomiast lampą przez 15 minut. Cały zabieg trwa laserem około 1 godziny, lampą 1 – 1,5 godziny.

 

Jak postępować po zabiegu?

Należy unikać pokarmów i napojów przebarwiających (kawa, herbata, czerwone wino, soki owocowe itp.) przez conajmniej 4 doby.

Czy wybielanie tymi metodami jest permanentne?

Efekt wybielania utrzymuje się przez conajmniej 2 lata i zależy od nawyków higienicznych oraz  żywieniowych. Po 2 latach wybielanie można powtórzyć. 

Czy martwe zęby też się wybielają?

Ząb martwy przebarwiony jest od zewnątrz. Dlatego wybielanie również można wykonać tylko od wewnątrz. Należy otworzyć ząb i zaaplikować preparat do środka zęba. Po 2-3 dniach usuwa się ten preparat i zakłada wypełnieni. 

Wybielanie nakładkowe – praktyczne wskazania dla pacjentów:

1. Przed umieszczeniem nakładek wybielających w jamie ustnej, zęby należy dokładnie wyszczotkować i oczyścić przy pomocy nici dentystycznej.
2. Niewielką ilość preparatu wybielającego należy umieścić w nakładkach wybielających od strony powierzchni wargowych zębów, które chcemy wybielić (zaleca się umieszczanie w szynie wybielającej preparatu w ilości odpowiadającej kuleczce o średnicy 2-3 mm na każdy ząb).
3. Nakładki z preparatem należy umieścić w jamie ustnej we właściwej pozycji , jeżeli na błonie śluzowej pojawi się preparat wybielający , usuwamy go za pomocą suchej szczoteczki do zębów, chusteczki higienicznej bądź palcem.
4. Nakładki z preparatem wybielającym należy pozostawić w jamie ustnej w zależności od stężenia preparatu od 4 do 8 godzin w ciągu dnia bądź nocy.
5. W czasie noszenia nakładki z preparatem wybielającym należy nie pić, nie palić papierosów, nie spożywać żadnych posiłków.
6. Po zakończeniu noszenia nakładki, zęby należy oczyścić z resztek żelu, starannie wypłukać jamę ustną.
7. Nakładkę należy oczyścić strumieniem bieżącej wody, przy pomocy szczoteczki z pastą do zębów usunąć resztki preparatu wybielającego, wysuszyć i przechowywać w suchym pudełeczku.
8. W momencie odczuwania znacznej nadwrażliwości zębów należy przerwać wybielanie i zgłosić się do lekarza (najczęściej nadwrażliwość sama znika po ok 1-3 dniach ).
9. Jeżeli szyny wybielające wywierają ucisk na dziąsła należy poprosić swojego stomatologa o korektę.
10. W czasie stosowania preparatu może ujawnić się zwiększona wrażliwość zębów na zimno oraz ciepło. Nie zaleca się w tym okresie spożywania pokarmów, które mogą przebarwiać szkliwo jak czerwone wino, kawa , mocna herbata, barszcz, jagody, napoje gazowane i owocowe oraz soki cytrusowe.
11. Ostateczna biel ustala się w ciągu ok 2 tygodni po zakończeniu zabiegu.
12. Zabieg można powtórzyć po 6-12 miesiącach. 

Bonding

Jest to korekta kształtu i nieprawidłowego ustawienia zębów w łuku, za pomocą bardzo elastycznego, kompozytu, wykonywana od ręki przez lekarza na jednej wizycie. Bondingo można zastosować tylko w niektórych przypadkach. Skonsultuj to ze swoim lekarzem.

Licówki kompozytowe lub porcelanowe

Jeśli poprawa kształtu Twoich zębów nie jest możliwa bondingiem lub zęby są bardziej zniszczone, wymagają licówek (mało inwazyjna metoda polegająca na delikatnej ingerencji w szkliwo i odtworzeniu nowego kształtu zęba z udziałem pracowni protetycznej).

Korony porcelanowe (pełnoceramiczne)

Ząb zostaje oszlifowany na wszystkich powierzchniach, pobrany wycisk i w laboratorium protetycznym wykonana korona, którą potem cementuje lekarz w gabinecie. 

Leczenie ortodontyczne tradycyjne lub nakładkowe

Jeśli Twój zgryz wymaga niewielkiej korekty, zdecydowanie lepsza będzie metoda nakładkowa. Jest to nowoczesne i bardzo wygodne leczenie, gdyż nakładki są przeźroczyste i prawie niewidoczne. Ułatwiają spożywanie pokarmu (zdejmowane do jedzenia) oraz umożliwiają idealną higienę. Wizyty odbywają się najczęściej co 2 miesiące. Często leczenie nakładkami jest szybsze niż tradycyjnym aparatem.

Implanty

Jeśli straciłeś ząb, implant Ci go zastąpi. Zachowuje się jak własny ząb, dlatego leczenie implantologiczne jest najlepszą i niezastąpioną metodą uzupełniania brakujących zębów. Dzięki nowoczesnej technologii i materiałom z jakiego jest wykonany (tytan), jest biozgodny z naszą tkanką kostną i przy zachowaniu idealnej higieny zostaje z Tobą na stałe. 

Zaufaj nam, a znajdziemy najlepsze rozwiązanie na Twój wspaniały uśmiech. Zapraszamy na konsultację, podczas której dowiesz się więcej.

LOKALIZACJA FALCO-DENT

Al. Zjednoczenia 21/23
01-829 Warszawa

Dojazd komunikacją miejską

Stacja Metra Stare Bielany
(wyjście w kierunku Al. Zjednoczenia)
Przystanek autobusowy : METRO STARE BIELANY
linie : 103 , 156 , 197 , 397 

+48 510-510-706
+48 (22) 639-82-80
Godziny otwarcia
pon-pt 9:00 - 20:00

+48 510-510-706
+48(22) 639-82-80 

falcodent.poczta@interia.pl 

Godziny otwarcia
pon-pt 9:00 – 20:00 

Dojazd komunikacją miejską

Stacja Metra Stare Bielany
(wyjście w kierunku Al. Zjednoczenia)
Przystanek autobusowy : METRO STARE BIELANY
linie : 103 , 156 , 197 , 397 

Realizacja projektu strony internetowej: PrestoMedia.pl