Chirurgia

FALCO-DENT

Kiretaż zamknięty
IMPLANTY stomatologiczne
Laseroterapia

Chirurgia

  • zęba zatrzymanie,
  • wyżynającej się „8-ki”.

Kiretaż zamknięty

Jest to często wykonywany zabieg w leczeniu chorób przyzębia. Ma on zastosowanie w przypadku obecności kieszonek przyzębnych (pogłębionych na skutek rozwoju paradontozy szczelin, zawartych między dziąsłem a zębem). Kiretaż polega na oczyszczeniu kieszonki przyzębnej z zawartości będącej przyczyną utrzymywania się stanu zapalnego, m.in. resztek kamienia nazębnego zasiedlonego przez bakterie. Umożliwia to zlikwidowanie stanu zapalnego i zagojenie się rany. Jest to zabieg nie wpływający na ogólną kondycję pacjenta. 

IMPLANTY stomatologiczne

Implanty to najnowocześniejsza forma odbudowy braków zębowych, pozwalająca na uzyskanie estetyki i komfortu, jaki zapewnia posiadanie własnych zębów.
Istotą współczesnej implantologii są unikalne właściwości tytanu – metalu, który wprowadzony do organizmu i kontaktujący bezpośrednio z jego tkankami, nie jest traktowany jako ciało obce i odrzucany, lecz zespala się z tkankami w procesie zwanym osteointegracją. Odkrycie to było przełomem w medycynie i stomatologii XX wieku i zostało uznane nagrodą Nobla. Z dobrodziejstw tego wynalazku korzystają już miliony ludzi na całym świecie.

Implant to wykonana z tytanu śruba o ściśle określonym kształcie i specjalnie przygotowanej powierzchni, którą lekarz implantolog wprowadza do kości szczęki lub żuchwy w miejscu utraconego korzenia zęba. Na tej śrubie opiera się wówczas porcelanową koronę protetyczną. Chociaż nie jest to poprawne, implantem potocznie nazywa się cały ząb odbudowany w ten sposób, czyli wszczep śródkostny i koronę protetyczną.

Leczenie implantologiczne dzieli się na dwa etapy: część chirurgiczną i część protetyczną. Podczas pierwszej chirurg implantolog wprowadza do kości implanty. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, jest bezbolesny i niejednokrotnie mniej inwazyjny niż skomplikowana ekstrakcja zęba.

Po wprowadzeniu wszczepów rana jest zaszywana i implanty pozostawia się na 3 do 6 miesięcy, całkowicie pokryte dziąsłem. Jest to czas potrzebny na wspomniany wyżej proces osteointegracji czyli zespalania się kości z powierzchnią implantów, dzięki czemu uzyskuje się siłę umocowania nawet kilkukrotnie większą niż w przypadku naturalnego zęba.
Żaden etap leczenia nie wymaga od pacjenta pozostawienia nieuzupełnionego braku zębowego nawet na jeden dzień. Jest to szczególnie istotne przy odbudowie zębów w odcinku przednim. W czasie potrzebnym, aby implanty zrosły się z kością, pacjent użytkuje tymczasowe, konwencjonalne uzupełnienie protetyczne.

Po upływie 3-6 miesięcy implanty są odsłaniane i wykonywane jest widoczne w jamie ustnej ostateczne uzupełnienie protetyczne. W zależności od rodzaju braków zębowych oraz planu leczenia są to pojedyncze korony, mosty lub protezy na zatrzaskach.

Laseroterapia

W naszym gabinecie posługujemy się najnowocześniejszym innowacyjnym laserem stomatologicznym Lasotronix Smart M Pro,który znajduje zastosowanie niemal w każdej dziedzinie stomatologii. Posiada on dwie długości fali – 980nm, 10W (zastosowanie w chirurgii do cięcia dziąsła z koagulacją, w stomatologii estetycznej do wybielania zębów i wielu inny zabiegów). 635nm, 200mW (zastosowanie w endodoncji do odkażania kanałów, w periodontologii do dezynfekcji kieszeni dziąsłowych, do szerokiego zastosowania przy biostymulacji tkanek miękkich.)

LOKALIZACJA FALCO-DENT

Al. Zjednoczenia 21/23
01-829 Warszawa

Dojazd komunikacją miejską

Stacja Metra Stare Bielany
(wyjście w kierunku Al. Zjednoczenia)
Przystanek autobusowy : METRO STARE BIELANY
linie : 103 , 156 , 197 , 397 

+48 510-510-706
+48 (22) 639-82-80
Godziny otwarcia
pon-pt 9:00 - 20:00

+48 510-510-706
+48(22) 639-82-80 

falcodent.poczta@interia.pl 

Godziny otwarcia
pon-pt 9:00 – 20:00 

Dojazd komunikacją miejską

Stacja Metra Stare Bielany
(wyjście w kierunku Al. Zjednoczenia)
Przystanek autobusowy : METRO STARE BIELANY
linie : 103 , 156 , 197 , 397 

Realizacja projektu strony internetowej: PrestoMedia.pl