Sprzęt najwyższej jakości

FALCO-DENT

Pantomogram (inaczej zdjęcie pantomograficzne lub zdjęcie panoramiczne zębów) uwidacznia jednocześnie wszystkie zęby, również te, które nie są widoczne w jamie ustnej (niewyrznięte i zatrzymane), a także tkanki otaczające (tkanka kostna wyrostków zębodołowych, zatoki szczękowe, wyrostki żuchwy). Dzięki temu można uzyskać niezwykle dokładny obraz z odwzorowaniem krzywizn. Na podstawie takiego zdjęcia lekarz stomatolog jest w stanie łatwo wychwycić wszelkie niekorzystne zmiany w strukturze obserwowanych elementóworaz podjąć odpowiednie leczenie.

Czas trwania badania to 3-5min.

Zdjęcie jest gotowe zaraz po jego wykonaniu. 

Skaner wewnątrzustny Runyes – gabinetowy skaner wewnątrz ustny 3DS-F Runyes przeznaczony do wykonywania skanów w jamie ustnej pacjenta dla wszystkich typów prac protetycznych oraz aparatów ortodoncyjnych. Dzięki niemu nie musimy pobierać nieprzyjemnych dla pacjenta tradycyjnych wycisków masami protetycznymi (szczególnie jest to istotne dla pacjentów w silnym odruchem wymiotnym). Wykonywane prace protetyczne są bardziej precyzyjne oraz skraca się czas wykonywanej pracy (skan przesyłany jest do pracowni błyskawicznie, a nie przy pomocy kuriera). 

W naszym gabinecie od kilku lat prowadzimy leczenie za pomocą lasera, co umożliwia nam wykonywanie zabiegów na najwyższy poziomie.
Laser SMART M PRO to innowacyjne urządzenie, które ma zastosowanie w każdej dziedzinie stomatologii (mikrochirurgii stomatologicznej i periodontycznej, biostymulacji laserowej, leczeniu nadwrażliwości zębnej, endodoncji – do odkażania kanałów korzeniowych, fotoaktywnej dezynfekcji kanałów i kieszonek dziąsłowych – PAD oraz wybielania zębów).

Mikrochirurgia laserowa:

 • bezkrwawe zabiegi
 • plastyka dziąseł, wydłużanie koron m(po leczeniu ortodontycznym oraz podczas leczenia w stomatologii estetycznej)
 • wycięcie nawisającego dziąsła nad 8-ką w czasie wyrzynania się
 • podcięcie wezidełka wargi, języka
 • zatrzymanie krwawienia z brodawki dziąsłowej w czasie zakładania wypełnienia

Biostymulacja laserowa – działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe, stosowana przy:

 • ból pozabiegowy, gojenie się ran chirurgicznych 
 • zmiany zapalne na śluzówce jamy ustnej – afty, opryszczka
 • Leczenie suchego zębodołu
 • zmiany zwyrodnieniowe w stawach skroniowo-żuchwowych

Leczenie nadwrażliwości zębiny

 • nadwrażliwość ustaje po kilku krótkich zabiegach

Fotoaktywna dezynfekcja (PAD)

 • w zapaleniu dziąseł i parodontozie (odkażanie na jednej wizycie)
 • w trudno leczących się kanałach (zabieg wspomaga leczenie endodontyczne, dezynfekuje kanały głębiej niż środki płuczące, co daje możliwość skutecznego usunięcia wszelkich drobnoustrojów)

Laserowe wybielanie 

 • jednowizytowe – około 1 godziny
 • niweluje nadwrażliwość

Mikroskop Leica M320 – jest pierwszym na świecie mikroskopem, który wprowadza technologię LED w stomatologii, a także w rozdzielczości 4K. Dzięki temu urządzeniu, leczenie jest bardzo precyzyjne i umożliwia dostęp do każdego kanału (z minimalnymi wyjątkami). W naszym gabinecie każde leczenie przeprowadzane jest przy użyciu tego urządzenia. Mikroskop ma również zastosowanie w leczeniu protetycznym. 

VECTOR – jest urządzeniem który służy zarówno do leczenia jak i profilaktyki parodontozy. Dzięki tej zaawansowanej technologii, możliwe jest oczyszczenie głębokich kieszonek przyzębnych bez wykonywania inwazyjnego zabiegu chirurgicznego.

Na końcówki urządzenia podawany jest fluid zawierający cząsteczki hydroksyaparattu, dzięki czemu z kieszonek usunięta jest nie tylko szkodliwa flora bakteryjna, ale także powierzchnie korzenia zostają wypolerowane i uzdatnione w ten sposób, aby powstał nowy przyczep dziąsła do korzeni zębów.

System VECTOR stosujemy w następujących przypadkach:

 • w profilaktyce parodontozy
 • w leczeniu parodontozy początkowych stadionów jako główne leczenie
 • w leczeniu parodontozy zaawansowanej, jako etap przedzabiegowy, poprawiający efekt leczenia chirurgicznego i przygotowujących do niego.
 • jako zabiegi podtrzymujące po zakończonym leczeniu chorób przyzębia – w leczeniu stanów zapalnych wokół implantów
 • w leczeniu stanów zapalnych wokół prac protetycznych pełnoceramicznych (Zircionia, Procera, mosty i korony)

Dzięki systemowi VECTOR znacznie zmniejsza się ilość przypadków chirurgicznych.

Zabieg urządzeniem VECTOR trwa ok 1-1,5 godziny. Po zabiegu pacjent może wrócić do zwykłych czynności dnia. Przez kilka dni może jedynie występować niewielka bolesność i wrażliwość dziąseł. Po 4-6 tygodni wykonywane jest badanie kontrolne. 

Po zabiegu VECTOR-em dziąsła są zdrowsze, blado-różowe, sprężyste, znika całkowicie lub znacznie zminiejsza się ich krwawienie, obrzęk i bolesność. Tylko w przypadkach zaawansowanych parodontozy, wymagającej zastosowania preparatów do sterowanej regeneracji kości konieczne jest leczenie poprzez zabiegi chirurgiczne.

Lupa beyond Polus – urządzenie to służy do wybielania gabinetoweg.

Endometr – urządzenie to ma zastosowanie w endodoncji (leczenie kanałowe). Informuje lekarza, na jakiej głębokości kanału znajduje się i bada długość kanału.

Lupa Zeissa – dzięki lupom wszystkie zabiegi wykonywane za ich pomocą, są bardzo precyzyjne i dokładne.

X-smart plus – urządzenie służy do precyzyjnego leczenia endodontycznego. Zapewnia odpowiednia obroty narzędzi  w kanale i umożliwia dotarcie do nawet bardzo zakrzywionych kanałów. 

Skaner płytek do zdjęć wewnątrzustnych – zdjęcie punktowe wykonywane radiowizjografią doczytywane są w tym urządzeniu a ich obraz odczytywany na monitorze.

Unit – jest to nieodzowne wyposażenie gabinetu stomatologiczne, które umożliwia wykonywanie większości najważniejszych zabiegów, a także stwarza komfort zarówno stomatologom, jak i pacjentom.

LOKALIZACJA FALCO-DENT

Al. Zjednoczenia 21/23
01-829 Warszawa

Dojazd komunikacją miejską

Stacja Metra Stare Bielany
(wyjście w kierunku Al. Zjednoczenia)
Przystanek autobusowy : METRO STARE BIELANY
linie : 103 , 156 , 197 , 397 

+48 510-510-706
+48 (22) 639-82-80
Godziny otwarcia
pon-pt 9:00 - 20:00

+48 510-510-706
+48(22) 639-82-80 

falcodent.poczta@interia.pl 

Godziny otwarcia
pon-pt 9:00 – 20:00 

Dojazd komunikacją miejską

Stacja Metra Stare Bielany
(wyjście w kierunku Al. Zjednoczenia)
Przystanek autobusowy : METRO STARE BIELANY
linie : 103 , 156 , 197 , 397 

Realizacja projektu strony internetowej: PrestoMedia.pl