Stomatologia dziecięca

FALCO-DENT

Wypełnienie w zębie mlecznym
Fluoryzacja zębów mlecznych
Lapisowanie

Stomatologia dziecięca

Czy mleczne zęby trzeba leczyć?

Oczywiście, że tak. Od stanu zdrowia zębów mlecznych w dużym stopniu zależy stan przyszłych zębów stałych. Jeśli ząb mleczny nie jest leczony, często jest tak zepsuty, że trzeba go usunąć. Jednak przedwczesne usunięcie zębów mlecznych grozi później poważnymi wadami zgryzu.

U dzieci kości rosną intensywnie, również kości szczęki. Żeby proces wzrostowy przebiegał prawidłowo, potrzebuje bodźców. Jednym z takich bodźców jest tkwiący w szczęce mleczny ząb, który „pracuje”, czyli gryzie pokarm. Idąc dalej tym tokiem rozumowania, im więcej zębów się usunie, tym mniejszą ilość bodźców będą miały kości do wzrostu. W efekcie, może dochodzić do przedwczesnego wyrzynania się zębów stałych, które są większe od zębów mlecznych i może się okazać, że w szczęce po prostu się nie mieszczą. Rosną wtedy pod złym kątem albo na siebie zachodzą, nie dając miejsca pozostałym zębom. Zwiększa się wówczas szansa pojawienia się próchnicy, chorób przyzębia oraz wad ortodontycznych. Dlatego bardzo ważne jest leczenie zębów mlecznych. Nie leczona próchnica może przenieść się na zęby stałe. W sytuacji, gdy próchnica zaatakuje dużą powierzchnię zęba lub obejmuje wiele zębów mlecznych – proces ten można powstrzymać, wykonując lapisowanie (impregnację zębiny).
WIZYTA ADAPTACYJNA

Z własnego doświadczenia wiemy, że pierwsza wizyta dziecka jest najważniejsza, ponieważ rzutuje na całe późniejsze nastawienie do leczenia. Na pierwszej wizycie demonstrujemy dziecku instrumenty i aparaturę. Dziecko może pojeździć na fotelu, pobawić się ssakami, pomanipulować przyciskami konsoli i zaznajomić się ze wszystkim, co go interesuje. Na tej wizycie przeprowadzane jest również badanie kontrolne.

Wypełnienie w zębie
mlecznym

Wbrew obiegowym opiniom zęby mleczne trzeba leczyć tak samo, jak zęby stałe. W tym celu specjalnie dla małych pacjentów zostały stworzone różnokolorowe materiały wypełniające firmy Twinky Star. Dziecko samodzielnie wybiera kolor wypełnienia. Kolorowe wypełnienia zachęcają dzieci do współpracy z lekarzem i odwracają uwagę dziecka od zabiegu, który przestaje być stresującym przeżyciem, a staje się ciekawą i pouczającą zabawą. Po wizycie każdy z naszych małych, dzielnych pacjentów otrzymuje nagrodę.

Fluoryzacja zębów mlecznych
Lakierem Duraphat

Lakierowanie lakierem fluorowym jest zabiegiem profilaktycznym mającym na celu wzmocnienie szkliwa zębów i zwiększenie jego odporności na próchnicę. Im więcej fluoru jest wbudowanego w strukturę szkliwa, tym bardziej jest ono odporne na demineralizację pod wpływem kwasów produkowanych przez bakterie próchnicowe

Lapisowanie

Lapisowanie, inaczej nazywane impregnacją zębiny, polega na wcieraniu specjalnego preparatu w powierzchnie zęba zniszczonego próchnicą. Zabieg taki stosuje się w przypadku, gdy spora część powierzchni zęba mlecznego jest już mocno zniszczona przez próchnicę albo kiedy nie ma możliwości założyć wypełnienia (szczególnie w zębach przednich). Impregnacja zębiny pozwala zatrzymać próchnicę, a jednocześnie ocala ząb przed usunięciem.

W technice tej powierzchnię zniszczonego próchnicą zęba smaruje się roztworem azotanu srebra, a potem z roztworu wytrąca się samo srebro, poprzez smarowanie np: eugenolem. Jedynym minusem jest fakt, że zęby po takim zabiegu nie wyglądają najpiękniej, mają bowiem charakterystyczne czarne punkty. Można być za to pewnym, że próchnica już ich nie zaatakuje, gdyż srebro ma silne właściwości bakteriobójcze. Pamiętajmy, że mleczaki po kilku latach wypadną. 

LOKALIZACJA FALCO-DENT

Al. Zjednoczenia 21/23
01-829 Warszawa

Dojazd komunikacją miejską

Stacja Metra Stare Bielany
(wyjście w kierunku Al. Zjednoczenia)
Przystanek autobusowy : METRO STARE BIELANY
linie : 103 , 156 , 197 , 397 

+48 510-510-706
+48 (22) 639-82-80
Godziny otwarcia
pon-pt 9:00 - 20:00

+48 510-510-706
+48(22) 639-82-80 

falcodent.poczta@interia.pl 

Godziny otwarcia
pon-pt 9:00 – 20:00 

Dojazd komunikacją miejską

Stacja Metra Stare Bielany
(wyjście w kierunku Al. Zjednoczenia)
Przystanek autobusowy : METRO STARE BIELANY
linie : 103 , 156 , 197 , 397 

Realizacja projektu strony internetowej: PrestoMedia.pl